Referencer – kunder

Offentlige / foreninger / organisationer / kirker / kommunalt

  • 3K Uddannelsen, Frederiksberg
  • Brøndbyøster Skole
  • Egedal Kommune
  • Egedal Erhverv
  • Danske Hospitalsklovne
  • Dansk Retursystem, Hedehusene
  • Diakonissestiftelsens Hospice, Frederiksberg
  • Galleri Emmaus – galleri og konferencecenter, Ringsted
  • Gammel Hellerup Gymnasium, Hellerup
  • Greenpeace Nordic, København
  • Grøn Kirke, Frederiksberg
  • Haraldskirken, Høje Gladsaxe
  • Kirkefondet, Frederiksberg
  • KFUM og KFUK i Danmark, Valby
  • Krifa – Kristelig Fagbevægelse, Århus
  • Plejehjemmet Irlandsvej, Taarnby kommune
  • Stengården Byggelegeplads, Ølstykke
  • Tysklærerforeningen for gymnasiet og hf, Wissenswert
  • VEJ-EU – Vejsektorens efteruddannelse, Hedehusene
  • VoresEgedal.dk, Stenløse

Forlag

  • Aesculus, Nørre Alslev
  • Akademisk Forlag
  • Auctoris, Ballerup
  • Borwick Books, Faxe
  • Dansk Sang, Musiklærerforeningens forlag
  • Dialeg, Frederiksberg
  • Eksistensen (tidligere Unitas og Aros Forlag), Frederiksberg
  • Frydenlund, Frederiksberg
  • Forlaget Fly
  • IIB, Glostrup
  • Lohses Forlag, Fredericia
  • Lykkedal, Ølstykke
  • MotivateME Books
  • Mund- og fodmalende kunstneres forlag
  • Musikforlaget Dræger
  • St. Coaching.dk
  • Syng Nyt, Aarhus
  • Tegneplaneten, København

Selvstændige virksomheder

Detailhandel:

  • Brett’s Diner Transportable, Ølstykke
  • Kleine’s café, Stenløse
  • Rosted Raw, Vedbæk
  • Rydendahl Blomster, Stubbekøbing

Produktion:

  • Mobility & Energy Group, Hedehusene
  • Nerve Smart Systems, Hedehusene
  • Re-Match A/S, Herning
  • Specialteknik A/S, Ølstykke

Konsulentvirksomheder:

  • Anne Mollerup virksomhedsrådgivning, Stenløse
  • Anne Skov Jensen – ADHD/Autisme konsulent, Allerød
  • BoFinans, Stenløse
  • Coach Trine Sloth, Ølstykke
  • Copenhagen Text Factory, Ejby
  • Egedal Revision, Ølstykke
  • Estate Egedal, Stenløse
  • eShop+, Stenløse
  • Euroform / Jetadvice, Smørum
  • Fortius Kommunikation, Ølstykke
  • Foss IT, Ølstykke
  • House2Succeed, København
  • Kesom, Ballerup
  • Kundekontoret, Veksø
  • Letz Certi, København
  • Mette Glargaard Andersen – psykoterapeut og forfatter, Frederiksberg
  • Mindful Health, Kulhuse
  • Nordic Alpha Partners, Hellerup
  • Oldengaard.dk – elitesportscoach, Herning
  • Popowitz Coaching
  • Realmæglerne Wohlert & Lehd
  • Relationwise, København
  • Resursetanken, Susanne Kirketerp-Møller
  • Schou IT Support, Jyllinge
  • Sælgerrådgiving.dk
  • Talli Ungar Felding, – psykolog, Brønshøj
  • Tekst Review, Frederikssund

Håndværksfag:

  • Blikob VVS, Gentofte
  • CR El & Teknik, Ballerup
  • Den grønne Trold, Ølstykke
  • DEBR – Dansk Energi og byggerådgivning, København
  • Egedal Malerfirma, Stenløse
  • Frøsig Byg, Stenløse
  • Græsrødderne, Ølstykke
  • Kanstrup Gruppen, Smørum
  • KASA Gruppen, Stenløse
  • Malermester Bente Schmidt-Sørensen, Jægerspris
  • Milán Belysning, Ballerup
  • Schjøtt & Davidsen
  • Ølstykke/Stenløse Glarmesteren, Ølstykke
  • Øko Clean, Ølstykke

Sundhed, velvære og skønhed:

  • AG Muskelmassage, Greve
  • Blid Zoneterapi, Hillerød
  • Carina Ernst – frisør og makeupartist, Stenløse
  • Dorrit Dall-Hansen – behandler, Hillerød
  • Egedal Zoneterapi, Stenløse
  • Fodterapi Frederiksberg – Klinik for fodterapi, Frederiksberg
  • Idrætsmassør Eva Büchler, Stenløse
  • Klinik for fodterapi – Michele Pedersen, Ølstykke
  • MR Madformidling v/ Michelle Rahbek, Stenløse
  • Progardia Healthcare, Middelfart 
  • Sundhedsguru

Diverse:

  • A-busserne, Turismo, Ølstykke
  • Bandittes Private Pasningsordning, Stenløse
  • Byens rullende dyrlæge, Århus
  • Charlotte Haagendrup, Konservative
  • Lenas Private pasningsordning, Stenløse
  • RB Foto, Ølstykke

Kunst, musik og kultur

  • Ann Lund Wahlberg – kunstner, København
  • Audrey Castaneda, København
  • Egedal Kulturelt Samråd, Egedal
  • Elin Quist – billedkunstner og keramiker, Frederiksberg
  • Gyldne Dage – festival, Præstø
  • Janne Mark – musiker, København
  • JB Sound Production
  • Kirketeateret, Ørsted
  • Mund- og fodmalende kunstnere
  • pakhus8, Præstø
  • Regitze Lambaa, København K
  • Teater Lattergal, Ørsted